Bez butów błąkał się po ulicach. Seniorowi pomogli świadkowie

Dzięki prawidłowej reakcji świadka oraz szybkim działaniom janowskich policjantów 85-letni senior bezpiecznie trafił do domu. Błąkającego się o świcie bez butów starszego mężczyznę zauważył świadek i zawiadomił policjantów. Senior nie wiedział jak się nazywa i gdzie mieszka.

14 marca 2023 roku przed godziną 5.00 nad ranem dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w Janowie Lubelskim znajduje się starszy mężczyzna, który nie wie jak się nazywa i gdzie mieszka. Dodatkowo porusza się bez butów, nie ma też ze sobą żadnych dokumentów.

Skierowani na miejsce policjanci z patrolu ustalili dane mężczyzny i jego adres zamieszkania. Jak się okazało był to 85 letni mieszkaniec Janowa Lubelskiego. Senior miał problemy z pamięcią. Jak ustalili policjanci, kiedy wszyscy domownicy spali, on wyszedł z domu przez okno i błądził po ulicy.

Na szczęście dzięki prawidłowej reakcji przypadkowej osoby i szybkim działaniom policjantów, 85 latek bezpiecznie trafił do domu. Senior na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej.

źródło: policja.pl

fot. ilust.