Chciał zabić policjanta. Groźny przestępca w rękach CBŚP [WIDEO]

Policjanci CBŚP i KWP w Gdańsku, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, zatrzymali Jana N., podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta.

r e k l a m a

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji i z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że może być zagrożone życie i zdrowie jednego z pomorskich policjantów.

Z ich ustaleń wynikało, że Jan N. podjął próbę kupna broni i amunicji w celu zabicia funkcjonariusza Policji. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany za naruszenie czynności narządu ciała, groźby, znęcanie się nad członkami rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej.

Zatrzymany mężczyzna posiadał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego tuż przed świętami Bożego Narodzenia, policjanci CBŚP zatrzymali Jana N., któremu w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku przedstawiono zarzut nakłaniania innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta. Decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.

źródło: policja.pl

fot. / wideo: tamże