Dron w służbie drogówki [WIDEO]

Policjanci przeprowadzili wczoraj kolejne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Do kontroli wykorzystywano drona, który obserwował skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych z powietrza.

Dbanie o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym to jedno z zadań spoczywające na policjantach drogówki. Funkcjonariusze w walce z piratami drogowymi wykorzystują różne narzędzia. Kontrole prowadzone są statycznie z wykorzystaniem mierników prędkości, dynamicznie dzięki nowoczesnym radiowozom wyposażonym w wideorejestratory, a od pewnego czasu również z wykorzystaniem dronów.

Wczoraj funkcjonariusze z KMP i KWP w Lublinie przeprowadzili kolejne już działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrole były widoczne głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi obserwowali uczestników ruchu drogowego z powietrza. Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast ta informacja trafiała do policjantów, którzy kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywali kierującego.

Podczas wczorajszego patrolu dron zarejestrował kilka wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Do najczęstszych przewinień ze strony kierujących należało wyprzedzanie „na pasach” oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże