Groził pozbawieniem życia w internecie. Hejter w rękach policji

Kryminalni z bydgoskiej komendy namierzyli i zatrzymali 51-latka podejrzanego o groźby karalne. Mężczyzna na portalu społecznościowym groził pozbawieniem życia policjantom. Jeden z funkcjonariuszy złożył zawiadomienie w tej sprawie. Teraz podejrzany będzie za swoje postępowanie odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od wpisu na popularnym portalu społecznościowym. Tam na jednym z bydgoskich profili, zamieszczony został niewybredny wpis skierowany do policjantów. Osoba, podpisująca się fałszywym nickiem, groziła policjantom pozbawieniem życia z użyciem nielegalnej broni.

Ten wpis szybko zauważyli bydgoscy funkcjonariusze. Jeden z policjantów oficjalnie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa dotyczącego gróźb karalnych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Wnikliwa i skrupulatna praca policjantów naprowadziła ich na trop bydgoszczanina. Kryminalni zaczęli szukać typowanego mężczyznę na terenie miasta.

We wtorek (27.12.2022) po południu namierzyli podejrzewanego na ulicy Grudziądzkiej w Bydgoszczy. 51-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim telefony. Mężczyzna został doprowadzony do bydgoskiej komendy.

Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 51-latkowi zarzut gróźb karalnych. Następnie podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci między innymi policyjnego dozoru.

Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

fot. arch.