Mercedesem po 14 punktów karnych [WIDEO]

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, który jechał autostradą A4 z prędkością o 69 km/h większą niż dozwolona w tym miejscu. Policjanci na kierującego nałożyli mandat w wysokości 2000 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Mundurowi z drogówki patrolując autostradę A4, przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator, dokonali pomiaru prędkości kierującego już na pierwszy rzut oka poruszającego się znacznie szybciej niż dozwolone w tym miejscu 110 km/h. Mężczyzna przekroczył prędkość o 69 km/h, jadąc blisko 180. Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę, nie dopuszczając być może do kolejnej tragedii na drodze.

66-letni kierujący zdawał sobie sprawę, z jaką prędkością się poruszał, dlatego też przyjął nałożony przez policjantów mandat w wysokości 2000 złotych i na miejscu opłacił go kartą bankomatową. Do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

źródło: policja.pl

wideo: tamże, fot. ilust. arch.