Nożownika powstrzymał dopiero paralizator! Zobacz szokujące nagranie [WIDEO+18]

Szybka i sprawna akcja krakowskich policjantów zakończyła się zatrzymaniem 60-letniego mieszkańca Krakowa, który po wszczęciu awantury domowej uzbrojony w kuchenne noże udał się do jednego z lokalnych barów, niszcząc jego wnętrze, zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie próbował zaatakować interweniujących wobec niego policjantów.

r e k l a m a

Do zdarzenia doszło 18 czerwca br. Dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym domowniku. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, wtedy okazało się, że napastnik uzbrojony w noże wyszedł już z mieszkania i poszedł do miejscowego baru. Tam kontynuował swoje agresywne zachowanie. Zaczął demolować wnętrze lokalu oraz zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód, wybijając w nim szyby i lampy. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze – agresor zaczął wyzywać policjantów i grozić użyciem noży, które miał przy sobie.  Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem – jeden z policjantów użył tasera.

Wówczas policjanci obezwładnili mężczyznę – zabezpieczając dwa noże. 60-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy Policji, znieważenia ich, uszkodzenia mienia (na łączną kwotę 20 000 zł) oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób. 21 czerwca br. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 trzech miesięcy.

policja.pl