Okradał własną babcię. Wyrodny wnuk usłyszał 20 zarzutów

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali wnuka, który systematycznie okradał swoją babcię, z którą mieszkał, wielokrotnie posłużył się jej kartami płatniczymi, a także groził jej. Czynów tych dopuścił się w ciągu kilku miesięcy. Łącznie w tej sprawie usłyszał 20 zarzutów. Jego łupem padło mienie o wartości około 3500 złotych. Teraz młody mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

r e k l a m a

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży, kradzieże z włamaniem i groźby karalne.

Jak ustalili policjanci, 20-latek od października ubiegłego roku do stycznia br. systematycznie okradał swoją babcię, z którą mieszkał. Jego łupem padł rower, dokumenty, pieniądze, karty płatnicze i inne drobne przedmioty. Okazało się, że jeleniogórzanin skradzionymi kartami 14 razy zapłacił za zakupy w sklepach. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na około 3500 złotych. Łącznie mężczyzna w tej sprawie usłyszał 20 zarzutów.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 24 stycznia br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do babci oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

r e k l a m a