Szokujące zachowania piratów drogowych w nagraniach grupy SPEED [WIDEO]

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, których „wyczyny” zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach. W minionym tygodniu policjanci ujawnili blisko tysiąc wykroczeń.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 978 wykroczeń na drogach garnizonu. 702 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 6 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 21 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 32 dowody rejestracyjne, 5 pijanych kierowców oraz 2 kierujących, którzy kierowali pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

We wtorek (6.12) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach patrolując drogi w miejscowości Gołąbek w pow. siedleckim dokonali za pomocą wideorejstratora pomiaru pojazdu osobowego, którego kierujący w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 149 km/h. 31-latek otrzymał mandat w kwocie 2500 zł i 15 pkt. karnych i na okres 3 miesięcy stracił swoje prawo jazdy.

Natomiast w środę (7.12) grójeccy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED w msc. Branków zatrzymali do kontroli 20-latka, który kierując volkswagenem w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalna prędkość o 57 km/h. Młody kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 1500 zł i 13 pkt. karnych. Policjanci „drogówki” zatrzymali kierowcy uprawnienia na czas 3 miesięcy.

źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże