Pirat drogowy w kamerach grupy SPEED [WIDEO]

Spore problemy czekają kierowcę, który został zatrzymany przez policjantów grupy SPEED. Mężczyzna o 76 kilometrów na godzinę przekroczył prędkość, a do tego kierował mimo cofniętych uprawnień do kierowania. Policjanci za zbyt szybka jazdę nałożyli na niego wysoki mandat. Oprócz tego czeka go sprawa karna za jazdę pomimo cofniętych uprawnień.

r e k l a m a

Gorzowscy funkcjonariusze grupy SPEED w nieoznakowanym radiowozie pełnili służbę w poniedziałek (28 listopada) na drodze wojewódzkiej numer 132. Policjanci po godzinie 12 w Mościczkach zauważyli zbyt szybko jadące BMW. Postanowili więc zmierzyć jego prędkość. Przypuszczenia mundurowych były słuszne. Kierujący BMW w terenie zabudowanym jechał 146 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie było ograniczenie do 70. Taka jazda musiała zakończyć się zatrzymaniem do kontroli.

Kierujący przekazał policjantom, że nie posiada blankietu prawa jazdy. Mundurowi sprawdzili w swoich bazach, że Starosta Powiatowy wydał w październiku 2022 roku decyzję o cofnięciu uprawnień. 28-latek nie powinien w ogóle siadać za kierownicę. Policjanci ustalili, że w 2021 roku mężczyzna był już zatrzymywany do kontroli i to dwukrotnie – w obu przypadkach za zbyt szybką jazdę.

Policjanci zdecydowali, że za przekroczeni prędkości na mężczyznę nałożą mandat karny w wysokości 2500 złotych. To jednak nie jedyne konsekwencje jazdy 28-latka. Czeka go także postępowanie karne. Przepisy wskazują, że niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: policja.pl

fot//wideo: tamże