Potrąciła 10-latkę na pasach!

2 500 złotych ma do zapłacenia sądeczanka, która na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 10-letnią dziewczynkę.

Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne skutki wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych. Tej uwagi i ostrożności niestety zabrakło kierującej audi, która wczoraj, 16 sierpnia około. 15.20 na ul. Nowochruslickiej w Nowym Sączu ominęła samochód, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Wykonując ten niebezpieczny manewr kobieta doprowadziła do potrącenia 10-latki, która przechodziła na drugą stronę jezdni. Dziewczynka skorzystała z pomocy medycznej, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

27-letnia kierująca za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych (art. 86 kw.)

Źródło: policja.pl

fot.arch.

Wjechał na chodnik wprost na pieszego! Dramat uchwyciły kamery monitoringu [WIDEO]