Głupota na przejeździe kolejowym. Zignorowali czerwone światło [WIDEO]

Niestosowanie się przez kierowców do sygnalizacji świetlnej przed przejazdem kolejowym może doprowadzić do tragedii. Niestety nadal dochodzi do takich sytuacji, kiedy kierujący wjeżdżają za sygnalizator podczas nadawania czerwonego sygnału narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Na terenie powiatu ostrowskiego jest kilka przejazdów kolejowych wyposażonych w systemy poprawiające bezpieczeństwo w postaci zapór oraz sygnalizacji. Niestety kierowcy ignorują zagrożenie i przejeżdżają pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła.

Na początku maja kamera kolejowego monitoringu zarejestrowała w Zawistach Podleśnych w gminie Małkinia Górna dwa niebezpieczne wykroczenia popełnione przez kierujących na przejeździe kolejowym. Kobiety pomimo czerwonego światła nadawanego przez sygnalizator wjechały na przejazd kolejowy. Małkińscy policjanci ustalili nieodpowiedzialnych kierowców, była to 51-letnia mieszkanka powiatu otwockiego kierująca mazdą i oraz 55-latka z powiatu ostrowskiego, która kierowała fordem. Obie zostały ukarane mandatami w kwocie 2000zł. Tym razem skończyło się jedynie mandatami, następnym razem takie wykroczenie może mieć tragiczne skutki.

Przypominamy, że czerwone światło nadawane przez sygnalizator nakazuje bezwzględne zatrzymanie auta i nie ma wyjątków od tej reguły. Następnym razem limit szczęścia może wyczerpać się i kilka minut pośpiechu doprowadzi do tragedii.

Źródło: policja.pl

fot. arch./wideo: tamże