Strzelał do sąsiadów i zabarykadował się w mieszkaniu. Kontrterroryści w akcji [WIDEO]

41 letni mieszkaniec Kraśnika zabarykadował się w swoim domu, po czym z okna strzelał z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów. Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Nie reagował na wezwania policjantów, strzelał również w ich kierunku. Do akcji wkroczyli kontrterroryści.

r e k l a m a

Od mieszkańców jednej z ulic na terenie Kraśnika, dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ich 41 letni sąsiad strzela z okien swojej posesji z przedmiotu przypominającego broń palną i wyrzuca różne rzeczy przez okno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wcześniej miał też ostrzelać szyby i elewację budynków, a także zaparkowany pojazd wybijając w nim szybę. Meżczyzna strzelał również w kierunku sąsiadów strzałami z łuku.

Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały. Z zebranych informacji wynikało podejrzenie, że 41 latek może posiadać broń lub inne niebezpieczne narzędzia, a jego irracjonalne zachowanie zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, w związku czym w działania zaangażowani zostali policyjni kontrterroryści.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do szpitala neuropsychiatrycznego.Mundurowi podczas przeszukania jego domu ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej (rewolwery i karabinek), noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwsko-sportowej, a także pojemniki ze śrutami. Na chwilę obecną ustalane są szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże