Udaremniono ustawkę kibiców Legii i Spartaka

Na terenie powiatu zgierskiego policjanci namierzyli ponad stuosobową grupę pseudokibiców, którzy zgrupowali się w rejonie autostrady, gdzie najprawdopodobniej oczekiwali na przejazd kibiców wracających z meczu w Warszawie. Funkcjonariusze tym samym zapobiegli planowanej konfrontacji.

Przejazdy zwaśnionych grup pseudokibiców klubów piłki nożnej zawsze generują zagrożenie związane z chęcią konfrontacji między tzw. bojówkami. Na bieżąco policjanci monitorują to środowisko i obejmują nadzorem trasy potencjalnego przemieszczania się. Województwo łódzkie, położone w centrum Polski, kumuluje najwięcej takich przejazdów często niezwiązanych z meczami na naszym terenie.

Tak też było 09.12.2021 r., kiedy to rozgrywany był w Warszawie mecz Legii ze Spartakiem Moskwa. W związku z pewnymi sygnałami przekazanymi nam przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z komend w Lublinie i Gdańsku, około godziny 21.00 w rejon autostrady w powiecie zgierskim skierowano zwiększone siły z powiatu zgierskiego wspierane przez Oddział Prewencji Policji z Łodzi oraz funkcjonariuszy z Łęczycy.

Policjanci na drogach technicznych w okolicach węzła Emilia namierzyli 37 samochodów oraz 138 mężczyzn. W jednym z pojazdów mundurowi znaleźli i zabezpieczyli m.in. maczetę oraz młot. Po przeprowadzonych kontrolach funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych oraz skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Ostatecznie wylegitymowani mężczyźni nie osiągając celu zjazdu musieli się rozjechać. Do żadnej konfrontacji nie doszło i nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Źródło: policja.pl

fot. arch.