Widzisz zareaguj! Wideorejestratory w walce z piratami drogowymi [WIDEO]

Wybryki piratów drogowych są coraz częściej nagrywane wideorejestratorami i przesyłane nam. Za pomocą skrzynki mailowej „Widzisz — zareaguj” możemy wyciągać konsekwencje wobec osób łamiących prawo na drodze. Zobaczcie na własne oczy niebezpieczne sytuacje, które wydarzyły się na naszych drogach.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z ważniejszych priorytetów w działaniach Policji. Wciąż nadmierna bądź nieodpowiednia prędkość, agresywna i brawurowa jazda oraz łamanie przepisów to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Wagę tego problemu dostrzega również coraz więcej kierowców, którzy nie godzą się na spotykaną na drodze agresję, łamanie prawa oraz brak kultury.

Wychodząc naprzeciw tym, dla których bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne uruchomiliśmy specjalną skrzynkę poczty elektronicznej problemdrogowy@op.policja.gov.pl, na którą można przesłać policjantom film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa. Policjanci ruchu drogowego analizują takie materiały i sprawdzą też jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze. Dodatkowo takie filmy i zdjęcia mogą zostać wykorzystane jako materiały profilaktyczne.

Źródło: policja.pl

fot.: ilust.arch.

Wideo: policja.pl