Zwabił do mieszkania 13-latkę. To co chciał zrobić jej zrobić przeraża!

Skandalicznego czynu dopuścił się mieszkaniec Wrocławia, który pod pretekstem cieknącej wody zwabił do swojego mieszkania 13-letnią sąsiadkę. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali podejrzanego 68-latka. Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

r e k l a m a

Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskiego Grabiszyna. 13-letnia dziewczynka w dobrej wierze udała się do mieszkania swojego sąsiada, który zwabił ją podstępem, wymyślając historię o cieknącej wodzie, która miała docierać z mieszkania nastolatki. Po wejściu natomiast zaczął składać jej niemoralne propozycje, gdy dziewczyna stanowczo odmówiła i próbowała opuścić mieszkania, ten zagrodził jej drzwi.

Nastolatce udało się wyswobodzić i uciec z mieszkania, a podejrzany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Jak się szybko okazało, 68-latek był wstanie nietrzeźwości i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na podstawie zebranych materiałów i dowodów sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wobec podejrzanego na 2 miesiące. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 200 par. 1 kk, za który grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

fot. ilust.