Obwodnicą po 15 punktów i 2500 złotych mandatu [WIDEO]

Funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, przerwali „rajd” kierującego lexusem, który pędził 197 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia. 40-latek za nic miał obowiązujące na tej drodze ograniczenie prędkości do 120 km/h. Kierowca poczuwał się jednak do winy za popełnione wykroczenie. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się mandatem w kwocie 2500 zł.

Mimo coraz wyższych kar, kierujący nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Funkcjonariusze specjalnej grupy SPEED wrocławskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, natychmiast reagują na wszelkie przypadki agresywnej jazdy.

Mundurowi, patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na lexusa jadącego lewym pasem ruchu, którego kierowca przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h, rozpędził swoje auto do aż 197 km/h.

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana przez policjantów, a nieodpowiedzialny kierujący japońskim autem spotkanie z nimi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł oraz dopisanymi do jego konta 15 punktami karnymi.

źródło:policja.pl

fot./wideo: tamże