Policja prosi o pomoc w schwytaniu zwyrodnialca. Robił zdjęcia małoletnim!

Sopocka policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który miał robić zdjęcia nagiej dziewczynce w szatni na jednej z pływalni w Trójmieście. Do zdarzenia doszło w maju tego roku. Służby liczą, że udostępnienie fotografii podejrzewanego ułatwi ustalenie jego tożsamości.

Komenda Miejska Policji w Sopocie poinformowała, że pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi postępowanie „w sprawie utrwalania wizerunku nagiej osoby małoletniej, używając w tym celu podstępu”. Dlatego też mundurowi zdecydowali się na opublikowanie wizerunku mężczyzny, który ma związek ze sprawą.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę z monitoringu lub posiada informacje na jego temat, proszony jest o kontakt z policjantami bądź prokuraturą – czytamy w policyjnym komunikacie.

Z informacji przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Sopocie wynika, że do zdarzenia doszło w maju 2022 roku. Wówczas w szatni na jednej z pływalni podejrzany mężczyzna miał robić zdjęcia nagiej dziewczynce. Jako że do tej pory sprawy nie udało się rozwikłać, w środę 17 sierpnia funkcjonariusze postanowili ujawnić wizerunek podejrzewanego mężczyzny.

Informacje można przekazać osobiście, zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ulicy Armii Krajowej 112A lub innej najbliższej jednostki policji, a także mailowo, pisząc na adres: komenda.sopot@gd.policja.gov.pl – napisano w komunikacie.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z udostępnionych fotografii, mogą też informacje na temat jego tożsamości przekazać drogą telefoniczną, dzwoniąc do prowadzącej sprawę (tel. 47 74 263 35) lub całodobowo do dyżurnego sopockiej komendy (tel. 47 74 262 22). Dostępny jest też numer alarmowy 112.

policja.pl