Zdobył 55 punktów karnych w kilka sekund! Nowy rekord Polski? [WIDEO]

Zielonogórscy policjanci grupy SPEED zatrzymali mężczyznę, który kierując audi popełnił tak wiele niebezpiecznych wykroczeń drogowych, że nałożyli na niego aż 55 punktów karnych. Jak się okazało 25-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu 24 punktów. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie nieodpowiedzialnego kierującego.

r e k l a m a

Zielonogórska grupa SPEED, która już od trzech lat dba o bezpieczeństwo na drogach powiatu, każdego dnia zatrzymuje kierujących, którzy popełniają niebezpieczne drogowe wykroczenia – głównie te związane z prędkością. Policjanci widzieli już wiele, ale to co „zaprezentował” w środę (26 października) na drodze K-32 25-latek kierujący audi zaszokowało nawet doświadczonych mundurowych. Mężczyzna w kilkanaście sekund złamał kilka przepisów i popełnił tak poważne wykroczenia, że policjanci nałożyli na niego aż 55 punktów karnych. Kierujący wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu, a następnie przed przejściem dla pieszych, czym zlekceważył znak zakazu wyprzedzania. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma już cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze skierowali wobec 25-latka wniosek o ukaranie do sądu. Odpowie on za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo.

Wiele razy przypominaliśmy już o tym, jak surowo karane są wykroczenia kierujących wobec pieszych oraz związane z przekroczeniem prędkości. Niestety jak widać nie odstrasza to niektórych „drogowych piratów”. Nie zgadzajmy się na to i pamiętajmy, aby widząc takie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, zawiadomić o tym Policję.

Policyjne Archiwum X prosi o pomoc. Czy rozpoznajesz tego człowieka?

Przypominamy też, że od 17 września wzrosły limity punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia. Dotychczas górną granicą było 10 punktów – teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ważną zmianą jest także „recydywa” przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu.

ŹRÓDŁO: POLICJA.PL

fot./wideo: tamże