Pod prąd przez przejście dla pieszych. 12 punktów w 3 sekundy [WIDEO]

27-latek łamiąc kilka przepisów ruchu drogowego, wpadł na gorącym uczynku. Policjanci z nowotarskiej grupy SPEED zatrzymali go i ukarali wysokim mandatem i punktami karnymi.

W trakcie niedzielnej służby, około godziny 16.30 podczas przejazdu ulicą Ludźmierską w Nowym Targu, policjanci z nowotarskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, popełnił szereg wykroczeń. Niecierpliwy mężczyzna ominął samochód stojący na prawym pasie jezdni przed przejściem dla pieszych i na czerwonym świetle jadąc  lewym pasem jezdni – „pod prąd”…

Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem i po chwili zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą mercedesa siedział 27-latek z powiatu nowotarskiego, który nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Okazało się także, że mercedes nie miał założonej przedniej tablicy rejestracyjnej. Zachowanie kierowcy zostało nagrane na policyjnym videorejestratorze. Za popełnione wykroczenia 27-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2250 złotych oraz 12 punktami karnymi.

Zamówili lawetę by ukraść auto. „Genialny plan” zawiódł…

Na podstawie: policja.pl