Dwa oblicza policjantek. 12 miesięcy piękna w dobrym celu [GALERIA]

Oleśniccy policjanci już kolejny raz, we współpracy z przedstawicielami lokalnych samorządów, wydali kalendarz. W tym roku ma on szczególne znaczenie, gdyż nawiązuje do akcji promującej walkę z rakiem piersi.

Kalendarz z udziałem oleśnickich funkcjonariuszy po raz pierwszy powstał kilka lat temu i od tamtego czasu każdego roku wydawany jest nowy. Jednak tym razem autorzy przedsięwzięcia nawiązują w nim do szczytnego celu jakim jest walka z rakiem piersi u kobiet. Pomysł narodził się w momencie, kiedy współpracownicy dowiedzieli się o ciężkiej chorobie jednej z policjantek. Wydany kalendarz jest jedną z wielu form pomocy i wsparcia koleżanki w tej długiej i trudnej walce z wrogiem, jakim jest rak.

Modelkami w tym wydaniu kalendarza są tylko kobiety – na co dzień zasilające szeregi oleśnickiej policji. Każda z nich wystąpiła w roli funkcjonariuszki na jednej fotografii i „kobiety w czerni” na drugiej. Wszystkie plansze opatrzone są logo fundacji, aby każdego miesiąca pamiętać o tych kobietach, które walczą z niewidzialnym wrogiem.

Stowarzyszenia Amazonek „Femina-Fenix” we Wrocławiu od 30 lat zrzesza kobiety związane z chorobą nowotworową. Ostatni arkusz kalendarza zawiera informacje o możliwości wsparcie stowarzyszenia poprzez dobrowolne darowizny na konto bankowe lub przekazując 1% podatku. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, POMAGAJMY.

Źródło: policja.pl

fot. tamże